مدیرعامل شيرين‌شهر در گفتگو با «دبیرخانه چهره سال 97»:

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
مدیرعامل عمران شهر جدید شيرين شهر بابیان اینکه اعتبارات عمرانی در طی سال‌های اخیر به‌شدت کاهش داشته است گفت: افزایش تورم و قیمت کالا و راندمان پایین سیستم دولتی باعث شده پروژه‌ها عمرانی نیمه‌کاره رهاشده و اتمام آن‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.
رضا فرهاد زاده بابیان مطلب فوق به «دبیرخانه چهره سال 97» گفت: قطعاً هر چه تولی دولت در پروژه‌های کلان کوچک‌تر شود این پروژه‌ها برای حضور بخش خصوصی جذاب‌تر شده و برای این بخش سودآورتر خواهد شد.

وی بابیان اینکه در بین گزینه‌های راهبردی برای اتمام پروژه‌ها، مبحث مشارکتی از اهمیت بالایی برخودار است. گفت: مقوله مشارکتی تاکنون جز موفق‌ترین راهبردهای عملیاتی برای اجرا و اتمام پروژه‌ها بوده است و ازآنجایی‌که این شیوه موجب توسعه و رشد جامعه می‌شود این مورد یکی از اولویت‌های شهر جدید شیرین شهر نیز است.

فرهاد زاده گفت: عمران شهر جدید شیرین شهر برنامه‌های منسجمی برای جذب سرمایه دارد این مشوق‌ها شامل حمایت‌های مستمر، جذاب سازی پروژه‌های مشارکتی و انعقاد قرار داده‌های دو سر برنده برای جذب سرمایه‌های بیشتر است.

وی گفت: ماهیت شهرهای جدید این است که مشکلات آن‌ها به‌تدریج و در طی سال‌ها حل‌شده و باوجوداینکه به‌صورت معمول خدمات به فراخور جمعیت ارائه می‌شود، تلاش داریم در این زمینه چند گام جلوتر باشیم. یکی از موارد مهم و اساسی در شهرهای جدید ایجاد سیستم حمل‌ونقل روان و ارزان است.

فرهاد زاده بابیان اینکه در تمامی دنیا حمل‌ونقل یکی از اولین و اساسی‌ترین مباحث شکل‌گیری شهرهای جدید است گفت: اما متأسفانه در کشور مابعد از جمعیت‌پذیری به مقوله حمل‌ونقل پرداخته می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر شهروندان برای دریافت خدمات به شهرهای مادر مراجعه می‌کنند که این مورد بار مالی و فشار روحی برای شهروندان ایجاد می‌کند بنابراین ایجاد حمل‌ونقل عمومی و ریل پایه‌یکی از اولویت‌های شهر جدید شیرین شهر است.

 شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌های نظام ‌مهندسی ساختمان برگزار میشود.