مدیرکل راهداری جنوب استان کرمان در گفت‌وگو با «چهره سال 97»

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت :طرح راهداری زمستانی باهدف فراهم کردن زمینه مناسب برای مردم و مسافران در ترددهای جاده‌ای به اجرا درمی‌آید که دراین‌بین جنوب استان کرمان با داشتن 7راهدارخانه در این طرح فعال است.
مسعود جمیلی در گفت‌وگو با «چهره سال 97» گفت: در این طرح بیش از هزار کیلومتر از محورهای برف‌گیر جنوب استان کرمان زیرپوشش طرح راهداری زمستانی قرار می‌گیرد .

وی از فعالیت 12 اکیپ راهداری در گردنه‌های برف‌گیر سربیژن ،امیر المومنین و جبال بارز خبر داد و گفت: 135دستگاه سبک و سنگین راهداری و 170نفر راهدار در این طرح فعال هستند.

جمیلی با اشاره به اینکه جنوب استان کرمان را به‌عنوان یک منطقه گرمسیر می‌شناسند اما وجود سه گردنه برف‌گیر در این منطقه حضور راهداران را در این مناطق دوچندان کرده است.

جمیلی با اشاره به اینکه قبل از فرارسیدن فصل زمستان تابلوهای راهنمایی و مسیر نما توسط راهداران شستشو و تعویض می‌شوند افزود :در طرح راهداری زمستانی حضور مستمر راهداران در محورها سبب سهولت در تردد و ایمنی بیشتر برای مردم و مسافران است.

 شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌های نظام ‌مهندسی ساختمان برگزار میشود.